Základy fotbalu

Fotbal je hra, kterou hrají dva týmy a hraje se na hřišti, které je 100-120 yd (91,4-109,7 m) na délku a 60-80 yd (54,9-73,2 m) na šířku. Hřiště je podélně rozděleno na polovinu čárou nazývanou středová čára. Střed pole je kruh o poloměru 10 yd (9,1 m). Hřiště je vyrobeno z přírodního nebo umělého trávníku.

Fotbal má několik pravidel, která se postupem času vyvíjela. Například brankáři mohou používat ruce pouze v pokutovém území, které je 18 yardů na šířku a 18 yardů na výšku. Záložníci by také měli být nejzdatnějšími hráči ve fotbalovém týmu, protože mají tendenci nejvíce běhat ve hře. Podobně by záložníci měli mít rychlost proniknout hluboko do nepřátelského území během útoku a přejít zpět do obrany, když si soupeř udrží míč. Útočníci hrají nejofenzivnější roli hry a vytvářejí góly pro své spoluhráče. Hrotový útočník neboli útočník je považován za nejnebezpečnějšího hráče v útočné třetině pole.

Od svého založení se hra stala ziskovější, s týmy, které mohou podepisovat hráče velkých jmen, přijímat velké televizní smlouvy a vydělávat více peněz než amatérské kluby. Mnoho předních klubů začalo od fanoušků účtovat vstupné na zápasy, ale o rok později FA posvětila placení hráčů. Rostoucí počet profesionálních týmů také vedl k rostoucímu rozdílu v příjmech mezi bohatými a chudými fotbalovými kluby (více zde). Navzdory rostoucímu počtu profesionálních týmů ve fotbale hra stále zůstávala elitní. Vyšší třídy pokračovaly ve hře rugby nebo kriketu, ale fotbal se stal populárnějším.